Тваринництво

ФАО опублікувала новий План боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів

Оприлюднено новий План дій ФАО щодо боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів на 2021–2025 роки.

Про це повідомили у ФАО.

Серед ключових принципів Плану виділяються необхідність застосування науково обґрунтованого підходу до виявлення ризиків стійкості до протимікробних препаратів (СПП) та управління ними до того, як вони призведуть до великомасштабних надзвичайних ситуацій, доцільність епіднагляду та навчання у всьому світі, важливість стимулювання зацікавлених сторін та розширення їхніх можливостей.

Головна мета боротьби з СПП наразі – не відмова від використання протимікробних препаратів, а збереження їхнього позитивного ефекту.

«Нам необхідно, щоб протимікробні препарати діяли якнайдовше, щоб виграти час для винаходу нових ліків», – зазначається у Плані.

Він розроблений у руслі підходу «Єдине здоров’я», й описує різні можливі способи покращення методів ведення сільського господарства для якіснішої боротьби з СПП, включаючи правильне харчування людей і тварин, вакцинацію, гігієну, санітарію та генетику.

Ще один ключовий напрям роботи – поводження з відходами, оскільки компоненти протимікробних препаратів, що виділяються людьми та тваринами й утворюються в результаті діяльності лікарень і скотобоєнь, можуть потрапляти у довкілля та пришвидшувати появу й поширення стійких штамів і генів.

У плані міститься заклик до розширення досліджень СПП і забезпечення якіснішого нагляду у секторах рослинництва, аквакультури й охорони довкілля.

Як повідомлялося, оголошено двох переможців конкурсу проєктів боротьби з антибіотикорезистентністю у тваринництві.

Довідка

ФАО вже допомогла розробити та впровадити національні плани дій щодо боротьби з СПП більш ніж 40 країнам із низьким і середнім рівнем доходу.