Тваринництво

Етіотропна терапія за післяотельного ендометриту корів

Етіотропна терапія за післяотельного ендометриту корів

Як засоби етіотропної терапії за післяотельного ендометриту в матку корови вводять один із препаратів: таблетки екзутера, палички з фуразолідоном, фурагіном, неофуром або хінозолом, метромакс, гістерон, синтоміцинові капсули, брикети клоксаметрину, свічки трициліну в дозі 2-3 штуки з інтервалом 24-48 годин.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Також можна застосовувати суспензію утеросану ‒ в дозі 50 мл, йодосол ‒ 48,5 г, йодгліколь ‒ 100 мл, левотетрасульфін ‒ 100-200 мл, стрептофур, лефуран, 10%-ву суспензію трициліну, 5% лінімент стрептоциду ‒ 100-150 мл, лінімент Вишневського ‒ 100 мл, ваготіл ‒ 1-3% розчин ‒ 150 мл.

Терапевтичний ефект зростає за введення в матку антимікробних препаратів у поєднанні з протеолітичними ферментами.

Для поліпшення обміну речовин у тканинах матки, підсилення регенеративно-відновних процесів, зменшення проникності капілярів у зоні патологічного процесу, зниження болючості й активації захисних реакцій застосовують новокаїнотерапію ‒  внутрішньоаортальні введення 0,5-1% розчину новокаїну за Д. Д.  Логвиновим та І. І. Вороніним. На курс лікування необхідно 2-3 ін’єкції розчину новокаїну в дозі 2 мг сухої речовини на 1 кг маси тіла з інтервалом між введеннями 48-72 години.

Як повідомлялося, гострий ендометрит у корів зазвичай проявляється на 6-12-й день після отелення.