Тваринництво

«Епіцентр Агро» вважає тваринництво перспективною та прибутковою галуззю

«Епіцентр Агро» вважає тваринництво перспективною та прибутковою галуззю

Середній добовий надій молока в двох кластерах компанії «Епіцентр Агро» у заліковій вазі сягає 22,6 кг на фуражну корову. Це на 10% більше від запланованого, повідомили в компанії.

Невисокі показники надоїв, як порівняти з іншими господарствами, в «Епіцентрі Агро» пояснюють морально застарілою матеріальною базою радянських проєктів і малопродуктивними породами ВРХ, які хоч і покращуються європейською генетикою, та поки не демонструють високих результатів.

Попри це, позитивна динаміка рентабельності тваринництва спостерігалася не лише у 2023 році, а й останні п’ять років.

На кінець 2023 року поголів’я ВРХ у Північному кластері налічувало майже 5 тис. голів, у Західному – 3,6 тис. голів. Серед основних порід ВРХ – українська чорно-ряба молочна, джерсейська, голштинська.

Рівень оснащення ферм очільники тваринницького напряму обох кластерів оцінюють як середній. Водночас щороку компанія покращує умови утримання й годівлі худоби: облаштовує гумові покриття, бетонує майданчики для утримання тварин, закуповує тюкопреси, кормозмішувачі, соломорізки та мінітрактор для підгортання кормів.

У Західному кластері побудували кормові столи з піднавісами зони відпочинку. На молочнотоварній фермі в селі Сокиренці ввели в експлуатацію другу лінію доїльної зали. На фермах у селах Гуків і Голенищево встановили два молокопроводи УДМ-200.

Однак у компанії тваринництво вважають перспективною та прибутковою галуззю. Щоправда, за певних умов.

«Незважаючи на всі перипетії, я не можу називати тваринництво соціальним проектом, це – бізнес з усіма його бонусами, задачами та зобов’язаннями, – зазначив Олександр Завязун, керівник зоотехнічної служби Північного кластеру «Епіцентр Агро». – Проте щоб отримати й оцінити ці переваги, потрібно докласти чимало зусиль, насамперед інвестиційних».

Для отримання очікуваної рентабельності необхідно мати потужний старт, наголосив він. А в тваринництві, де є радянська ферма з такими самими тваринами, вона існуватиме, але буде збитковою.

«Ця ферма вже давно віддала свій прибуток, тому потрібно вкладатися й розвивати галузь для отримання вищих показників», – зауважив Олександр Завязун.

За його словами, щоб зробити тваринництво перспективним, повинна бути системна державна підтримка. Не лише дотації, а й забезпечення якісним відтворювальним матеріалом, розширення ринків збуту, заохочення молоді в галузь.

Як повідомлялося, «Ломовате» відкрило сучасну доїльну залу.