Тваринництво

Енергетичні добавки пришвидшують відновлення корів після отелення

Енергетичні добавки пришвидшують відновлення корів після отелення

Різні кормові добавки для сухостійних і новотільних корів дозволяють пришвидшити відновлювальні процеси після отелення, покращити лактацію та репродуктивні функції корови, мінімізувати ризики проблем зі здоров’ям. Необхідність їхнього використання слід оцінювати, зважаючи на очікувану реакцію корів та економічну віддачу, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Енергетичні добавки додають для відновлення енергетичних запасів у організмі високопродуктивних корів після отелення.

Щонайменше три тижні після отелення дійні корови мобілізують власні запаси жиру для підтримання молочної продуктивності. У цей період дуже поширені метаболічні розлади (наприклад, кетоз і жирна печінка), які є прямим наслідком інтенсивного використання жирових запасів організму.

Після отелення коровам бракує глюкози, необхідної для синтезу молочної лактози, тому вони мобілізують жир. Протягом 21 дня до отелення її запаси задовольняють потреби організму – 1000-1100 г на добу. Після отелення потреба зростає до 2500 г на добу. У корови є лише єдине джерело глюкози – продукт ферментації глюкози в рубці – молочна кислота, що перетворюється на леткі жирні кислоти: пропіонову, оцтову та масляну.

Поступово енергія кислот звільняється через згорання кисню в організмі. Тому для підтримання енергетичного балансу в раціон корови потрібно вводити велику кількість додаткової енергії у вигляді легкодоступних інгредієнтів.

Для запобігання впливу негативного енергетичного балансу слід використовувати водорозчинні енергетичні продукти. Їхній склад треба підбирати так, щоб забезпечити максимальний позитивний ефект від кожного з компонентів (декстроза, гліцин, нуклеїнові кислоти, дріжджі, бетаїн, органічний селен, мінерали, електроліти, вітаміни).

Декстроза швидко засвоюється і підвищує рівень цукру в крові, що запобігає негативному енергетичному балансу й активно знижує ризик прояву кетозу.

Живі дріжджі Saccharomyces cerevisiae, вітаміни Е і С, електроліти підтримують мікрофлору рубця, стимулюють споживання корму протягом перших діб після отелення.

Органічний селен пришвидшує відновлювальні процеси в організмі після виснажливих отелень.

Бетаїн – натуральний компонент рослинного походження – покращує метаболізм у корів і збільшує виробництво молока.