Тваринництво

Як вирівняти енергетичний баланс у корови після отелення

Як вирівняти енергетичний баланс у корови після отелення

Істотного підвищення енергії у корови в післяотельний період можна досягти збалансованим раціоном із додаванням енергетичних добавок, що містять пропіленгліколь і пропіонат амонія.

Препарати, що сприяють підвищенню енергії в раціоні, випускаються в сухій і рідкій формі. В основному діючими речовинами у них є багатоатомні спирти: гліцерин, пропіленгліколь. Принцип дії таких препаратів засновано на підтримці й збільшенні рівня глюкози в крові в лактуючих тварин і, відповідно, на зниженні дефіциту енергії, що запобігає розвитку кетозу, призводить до збільшення надоїв, умісту жиру й білка в молоці, перешкоджає втраті ваги.

На вітчизняному ринку основою для енергетичних добавок найчастіше є пропіленгліколь, тоді як у Європі використовують і гліцерин. Добавки на основі гліцерину й пропіленгліколю застосовують як самостійно, так і в складі комплексних засобів.

Їх призначають за два-три тижні до, а також у перші 100 днів після отелення. Ці засоби призначено для захисту здоров’я й реалізації генетичного потенціалу корів, зокрема тварин із високим удоєм.

Інший шлях збільшення концентрації енергії – додавання жиру. Спеціалізовані «захищені» жири отримують на основі пальмової олії, бо вона містить найбільшу кількість насичених кислот серед рослинних олій.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!