Тваринництво
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Тваринництво

Електролітний баланс дозволяє контролювати якості раціону в молочному скотарстві

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Електролітний баланс дозволяє контролювати  якості раціону в молочному скотарстві

Електролітний баланс (ЕБ) – новий для українських фахівців параметр контролю якості раціону в молочному скотарстві. Не вимагаючи великих витрат, він дозволяє підвищити економічні показники.

У поширеній сировині переважають лужні елементи, тому баланс електролітів виражається позитивною величиною. Не існує поняття «потреба в ЕБ», бо це розрахункова величина, яку не можна зважити чи помацати, але вона може змінюватися за зміни раціону, тому її потрібно унормувати. ЕБ вимірюють в еквівалентах, використовуючи розмірність: мекв/кг.

Найнадійнішим критерієм оптимальної величини ЕБ є рН сечі. Зразок сечі для аналізу відбирають у корів із середини струменя (щоб уникнути забруднень перших порцій) через 2-3 доби після отелення й через 4-6 годин після годування.

У лактуючих корів рН сечі має становити 7,6-8,3. Показник, нижчий від 7,6, свідчить про те, що ЕБ раціону слід підвищити, інакше корова не досягне можливого рівня продуктивності.

Високий рН сечі вказує на те, що в організмі відбулися небажані відхилення в обміні речовин і продуктивність знижена, тому потрібно зменшити в раціоні кількість алкогенних добавок.

Для контролю сечу відбирають від 6-8 корів і здійснюють індивідуальні виміри. Продукція молозива й молока супроводжується підвищенням інтенсивності обміну речовин і утворенням в організмі кислих іонів – це обмежує продуктивність.

ЕБ – дуже важливий параметр раціону, але не головний, бо раціон має бути збалансований відповідно до потреби організму за всіма поживними речовинами.

Як повідомлялося, жовчні кислоти в раціоні корів значно поліпшують травлення.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!