Тваринництво

Доїльний апарат впливає на якість молока

Українські тваринники вже оцінили переваги апаратів такого типу. Лише за останні три роки понад 20 доїльних зал в Україні було устатковано апаратами GEA IQ. Серед них – ТОВ «Кищенці» (карусель Performer на 80 доїльних місць), ТОВ «УкрАгроКом» (карусель на 60 місць), ТОВ «Скіф» (ялинка 2х12), АП НВП «Візит» (паралель 2х24 місця).

IQ демонструють гарні результати на доїльних залах різних типів, адже завдяки своїй ергономічній формі вони якнайкраще підходять для підключення корів через задні ноги.

До того ж корові важче збити апарат видовженої форми. І навіть якщо він падає, підсмоктування повітря припиняється автоматично. Це виключає потрапляння в систему гною чи підстилкового матеріалу. Відтак підвищується якість молока і зменшується його бактеріальне забруднення.

Також серед особливостей доїльного апарата GEA IQ – те, що чотири роздільні камери колектора унеможливлюють перехресне зараження дійок збудниками маститу під час доїння, оскільки зворотний потік (гідроудар) молока з колектора до дійки просто не утворюється.

Також спеціальна форма камер IQ дозволяє підвищити швидкість потоку молока та сприяє його швидкому і дбайливому відведенню, без змішування й утворення турбулентних потоків.

Згідно з останніми дослідженнями, показники швидкості відведення складають у середньому 11 л/хв, а на високопродуктивних фермах досягають 15 л/хв, що на 30-40% більше за показники на стандартних доїльних апаратах GEA Classic 300.

Довжина гнучких шлангів доїльного апарата збільшена вдвічі, що дозволяє під’єднати його максимально комфортно і надійно, незалежно від розміру і форми вим’я.

Вага GEA IQ розподілена і відкалібрована для оптимального розташування апарата і рівномірного навантаження на кожну дійку для легшого підключення і швидкого доїння.