Тваринництво

Донецька «Нова Нива» планує отримувати від корови 10 тис. л молока на рік

ТОВ «Нова Нива» (Донецька область) планує отримувати 10 тис. л молока на корову на рік. Нині в середньому по господарству цей показник – близько 7 тис. л.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповіла директор господарства Тетяна Мінаєва.

Вона уточнила, що середній добовий надій становить близько 25 кг молока. Воно йде на переробку екстраґатунку. Корови в середньому мають три-чотири лактації.

«Нова Нива» має чотири робота-дояра «ДеЛаваль». Кожен із них обслуговує 55 корів.

Роботи у господарстві встановлені в реконструйованих приміщеннях. У 2019 році закінчують реконструкцію ще одного корівника, де буде встановлено ще чотири станції добровільного доїння на 240 голів, обладнання для цього вже закуплено. 

«Відтоді, як доїння здійснюють роботи, надої від кожної корови зросли на 1,5-2 л на день, – зазначила Тетяна Мінаєва. – Крім того, якщо у звичайному доїльному залі корови дояться двічі на день, то в системі добровільного доїння – в середньому 2,78 раза. Після отелення вони, буває, і 4-5 разів приходять до робота».

Довідка

«Нова Нива» має в обробітку 5 тис. га землі. Основними напрямами роботи є рослинництво та молочне тваринництво. Загальне поголів’я ВРХ – 2,8 тис. голів, із них 760 – дійне стадо. Корів української червоної молочної породи утримують безприв’язно. Є власне кормовиробництво. Під кормовими культурами – близько 1 тис. га.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!