До зимової дизентерії в перехворілих корів розвивається нестійкий імунітет
Зимова дизентерія у великої рогатої худоби дуже заразна й легко переноситься із завезеними тварин, а також шляхом механічної передачі через різні предмети. Хвороба характерна для країн із холодним і помірним кліматом, де худоба тривалий час перебуває в приміщенні, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Бичачий коронавірус, що спричиняє діарею в новонароджених телят, передається фекально-оральним шляхом через споживання корму, ковтання води, забруднених фекаліями тварин із клінічним проявом захворювання або клінічно здорових тварин ‒ носіїв вірусу.
Вірусні частинки, присутні у виділеннях дихальних шляхів хворої ВРХ, також можуть посилити передачу захворювання. Поширенню хвороби сприяє утримання тварин у тісних закритих приміщеннях.
Коронавірус виживає за низьких температур і низької інтенсивності ультрафіолетового випромінювання ‒ протягом холодних місяців.
Найчастіше й у важкій формі він уражує дорослих новотільних корів, але також може обирати своїми мішенями старих корів і молодняк. У телят часто проявляється респіраторна форма коронавірусної інфекції.
Рівень смертності за зимової дизентерії ‒ 1-2%, але захворюваність в уражених стадах висока й коливається від 20-50% у перші дні прояву клінічних ознак до 100% через тиждень із моменту виникнення симптомів інфекції в стаді.
Економічні втрати для підприємств можуть бути дуже значними через зменшення кількості молочної продукції, адже зазвичай кілька місяців продуктивність не повертається до норми.
До зимової дизентерії в перехворілих тварин розвивається нестійкий імунітет, оскільки в одних і тих самих стадах захворювання може повторюватися що два ‒ що п’ять років.
Як повідомлялося, етіологічна причина зимової дизентерії зазвичай не визначена.