Тваринництво

До яких профілактичних заходів АЧС вдаються у Чехії

Після виявлення у Чехії першого випадку захворювання на АЧС серед диких кабанів у 2017 році державна ветеринарна адміністрація вживала заходів, які запобігали поширенню вірусу у свинарських господарствах.

Зокрема, відбулися надзвичайні офіційні перевірки підприємств, під час яких першочергова увага була приділена біозахисту. Одним із основних завдань було уникнення будь-якого контакту між дикими кабанами та домашніми свинями. Перевозити свиней дозволялося лише після схвалення ветеринарної адміністрації.

Заборонялося використовувати солому й траву як корм, годувати тварин зерновими з останнього врожаю із зараженої області. Свині повинні були залишатися всередині приміщень, для роботи у яких персонал мав використовувати спеціальний робочий одяг і взуття. Утримання свиней у дворових господарствах у зоні високого ризику також було заборонено.

Муніципалітети у Злінському районі, де був спалах АЧС, здійснили перепис усіх господарств, де вирощували свиней. Також контролювалися всі переміщення свиней, працювала система раннього виявлення, відбувалися регулярні візити та перевірки ветеринарними інспекторами, а померлих тварин обов’язково перевіряли перед утилізацією. Все це сприяло мінімізації ризику поширення АЧС.

Інтенсивна агітація відбувалася через ЗМІ, інформаційні листівки, проводили навчання мисливців за допомогою приватних ветеринарів. У результаті за межами інфікованої області не було виявлено жодного випадку АЧС у диких кабанів.

Крім того, в Чехії не було спалахів АЧС у свійських тварин.

Наразі по всій країні триває пасивний нагляд за знайденими мертвими дикими кабанами, а також загиблими на дорогах тваринами. Годування диких кабанів заборонено, за винятком приманки для полювання. Влада й далі виконує програми нагляду, а також профілактичні заходи в господарствах із домашніми свинями.

Хворі або мертві свині, для яких неможливо виключити АЧС за клінічними ознаками, перевіряють на вірус. Офіційні контролювальні органи далі спостерігають за біозахистом у фермерських господарствах. Навіть заборонили годувати свиней у дворових господарствах харчовими відходами та залишками із закладів громадського харчування.

Нагадаємо, Чехія – єдина з європейських країн, якій фактично вдалося зупинити вірус АЧС.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!