Тваринництво
Головне:
Тваринництво

До яких профілактичних заходів АЧС вдаються у Чехії

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Після виявлення у Чехії першого випадку захворювання на АЧС серед диких кабанів у 2017 році державна ветеринарна адміністрація вживала заходів, які запобігали поширенню вірусу у свинарських господарствах.

Зокрема, відбулися надзвичайні офіційні перевірки підприємств, під час яких першочергова увага була приділена біозахисту. Одним із основних завдань було уникнення будь-якого контакту між дикими кабанами та домашніми свинями. Перевозити свиней дозволялося лише після схвалення ветеринарної адміністрації.

Заборонялося використовувати солому й траву як корм, годувати тварин зерновими з останнього врожаю із зараженої області. Свині повинні були залишатися всередині приміщень, для роботи у яких персонал мав використовувати спеціальний робочий одяг і взуття. Утримання свиней у дворових господарствах у зоні високого ризику також було заборонено.

Муніципалітети у Злінському районі, де був спалах АЧС, здійснили перепис усіх господарств, де вирощували свиней. Також контролювалися всі переміщення свиней, працювала система раннього виявлення, відбувалися регулярні візити та перевірки ветеринарними інспекторами, а померлих тварин обов’язково перевіряли перед утилізацією. Все це сприяло мінімізації ризику поширення АЧС.

Інтенсивна агітація відбувалася через ЗМІ, інформаційні листівки, проводили навчання мисливців за допомогою приватних ветеринарів. У результаті за межами інфікованої області не було виявлено жодного випадку АЧС у диких кабанів.

Крім того, в Чехії не було спалахів АЧС у свійських тварин.

Наразі по всій країні триває пасивний нагляд за знайденими мертвими дикими кабанами, а також загиблими на дорогах тваринами. Годування диких кабанів заборонено, за винятком приманки для полювання. Влада й далі виконує програми нагляду, а також профілактичні заходи в господарствах із домашніми свинями.

Хворі або мертві свині, для яких неможливо виключити АЧС за клінічними ознаками, перевіряють на вірус. Офіційні контролювальні органи далі спостерігають за біозахистом у фермерських господарствах. Навіть заборонили годувати свиней у дворових господарствах харчовими відходами та залишками із закладів громадського харчування.

Нагадаємо, Чехія – єдина з європейських країн, якій фактично вдалося зупинити вірус АЧС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: