Тваринництво

До кінця року молочні продукти подорожчають на 3-5%

У серпні ціни на молокопродукти зросли на 5% порівняно з червнем-липнем, а на початку вересня молочний кошик ще подорожчає. До кінця року ціни зростуть ще на 3-5%.

На цьому наголосила віцепрезидентка Асоціації виробників молока (АВМ) Ганна Лавренюк.

Зростання ціни вітчизняних молокопродуктів – результат низки системних проблем як у молочному скотарстві, так і в переробній галузі, підкреслила вона. «Усі показники ринку свідчать про подальше підвищення цін», – додала Ганна Лавренюк.

Так, за сім місяців 2019 року поголів’я дійних корів у промисловому секторі поменшало майже на 23 тис. порівняно з аналогічним періодом минулого року. Вперше цього року темпи скорочення поголів’я у промисловому секторі були вищими, ніж у господарствах населення, підкреслила вона.

За попередніми оцінками і результатами опитувань, які проводила АВМ, у І півріччі 2019 року спостерігалася тенденція виходу з ринку невеликих підприємств, які виявилися найбільш незахищеними і неконкурентними.

«Варто підкреслити, що 60% у структурі промислового поголів’я становлять саме невеликі ферми по 50-400 корів», – зауважила Ганна Лавренюк.

Як результат, різко скоротилися поставки молока на перероблення. Якщо з 2009 до 2018 року скорочення було 10,5%, то у І півріччі поточного року – 8% порівняно з таким самим періодом минулого року – до 1,97 млн тонн. «Фактично йдеться про дефіцит молока», – зазначила віцепрезидентка АВМ.

На ринку пожвавився попит на молоко-сировину і зросла ціна.

При цьому ставка ПДВ на молочні продукти в Україні є найвищою в Європі – 20% проти 7% у Німеччині, 5,5% у Франції та 5% у Польщі.

Незрозумілі та непрогнозовані умови ринку землі для виробників молока змушують деяких власників молочнотоварних ферм розпродувати корів, щоб акумулювати кошти на випадок необхідності викупити землю та зберегти бізнес.

Аби не допустити подальшої кризи молочної галузі, АВМ вважає за необхідне впровадити ефективну держпідтримку для виробників молока, встановити чіткі й прозорі правила обігу земель сільгосппризначення й ухвалити законопроекти «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження ставки податку на додану вартість для деяких видів сільськогосподарської продукції» № 7420-1,2; «Про сільськогосподарську кооперацію» № 6527-д; «Про молоко, молочні та молоковмісні продукти» № 3043-1.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!