Тваринництво

Для машинного доїння непридатні корови з надто відвислим вим’ям

Для машинного доїння непридатні корови з надто відвислим вим’ям

Корови з сильно відвислим вим’ям непридатні для машинного доїння: вони частіше хворіють на мастит і пошкоджують вим’я.

Відстань від дійок до підлоги має бути не меншою за 45-50 см. Задні чверті вимені майже завжди трохи більше опущені, ніж передні.

Бажано мати корів із рівномірно розвинутими частками вимені, хоча на практиці задні чверті дещо розвинутіші за передні. За нерівномірного розвитку чвертей доїльні стакани неправильно розташовуються на дійках корови. Стакани можуть наповзати на дійки й віджимати венне кільце в їхній основі або, навпаки, закріплюватися на самих кінчиках дійок.

За істотної різниці за продуктивністю доїльні стакани залишаються на дійках і тоді, коли частку вимені вже видоєно. У таких випадках відбувається так зване сухе доїння, яке зазвичай призводить до маститу.

У європейській практиці через тривале використання доїльних установок із приєднанням апарата ззаду корови є нетипові для українських ферм трансформації морфології вимені. Доїльна установка в цьому разі виступає як найважливіший чинник відбору тварин. У результаті з’являються корови, у яких передні частки розвинутіші за задні, а задні дійки розташовуються вище, ніж передні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!