Тваринництво

Ціни на молоко-сировину стримує скорочення попиту в період Великого Посту

Ціни на молоко-сировину стримує скорочення попиту в період Великого Посту

Мінімальні та максимальні ціни на молоко-сировину не змінилися за останній місяць, але в середині цінового коридору відбувся перегляд в сторону зниження за всіма ґатунками. Переробні підприємства пішли на певне зниження цін на молоко-сировину в умовах зменшення попиту на свіжі молочні продукти в Україні в період Великого Посту.

Про це інформує аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 20 березня склала 14,15 грн/кг без ПДВ, що на 5 коп. менше ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 14,00 до 15,00 грн/кг без ПДВ. Нижня і верхня межа цінового діапазону не змінилася за останній місяць.

Вищий ґатунок в середньому коштує 14,15 грн/кг без ПДВ (-5 коп.). Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 14,00 до 15,00 грн/кг без ПДВ. Порівняно до результатів моніторингу 20 лютого, діапазон цін не змінився.

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 13,53 грн/кг без ПДВ, що на 4 коп. менше порівняно до другої половини лютого. Мінімальна ціна в господарствах склала 13,00 грн/кг, а максимальна ціна – 14,28 грн/кг. За останній місяць діапазон цін не змінився.

Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 13,94 грн/кг без ПДВ, що на 5 коп. менше порівняно до показника станом на 20 лютого.

Георгій Кухалейшвілі зауважує, що молокопереробні підприємства переглянули закупівельні ціни на молоко-сировину через скорочення попиту на свіжі молочні продукти серед українців з початку Великого Посту. В даний період переробним підприємствам традиційно потрібно менше сировини. Також навесні в Україні збільшується пропозиція сирого молока від приватних домогосподарств.

Тому, в найближчі тижні ймовірна зміна балансу в сторону збільшення пропозиції молока-сировини на ринку та скорочення попиту. В подальшому, після Великодня баланс попиту і пропозиції молока в Україні може знову вирівнятися.

Нагадаємо, в Україні майже 10% фальсифікованої молочної продукції.