Тваринництво

Чим небезпечний для свиней температурний стрес

Чим небезпечний для свиней температурний стрес

Температурний стрес у свиней з боку епізоотології є одним із пускових чинників хвороб, збудники яких є умовно-патогенними мікроорганізмами.

На цьому наголошує доцент кафедри епізоотології та паразитології Сумського національного аграрного університету Галина Ребенко.

Для організму свиней гіпертермічний стрес є не меншим викликом, ніж переохолодження та протяги. Тому заходи із запобігання перегріву свиней в екстремальних кліматичних умовах є надзвичайно важливими для збереження продуктивного поголів’я.

Серед найбільш ризикованих місць, де в умовах гіпертермічного стресу підвищується загроза виникнення ендогенних інфекційних процесів, – кишківник.

Тому дослідники, які вивчають вплив перегріву на діяльність організму, часто спостерігають наявність маркерів запалення шлунково-кишкового тракту та дисфункцію кишкового бар’єра, негативний вплив на поведінку, зменшення споживання кормів і темпів росту, що неминуче призводить до зниження продуктивності стада.

Також серйозного впливу теплового стресу зазнає репродуктивна система. Сезонне безпліддя проявляється як затримка статевого дозрівання, зменшення частоти опоросу та тривалість інтервалів відгодівлі до потрібної кондиції.

Внутрішньоутробний термічний стрес, особливо в першій половині гестації, зумовлює зміну закладання скелетних м’язів у майбутніх поросят, посилює концентрацію циркуляційного інсуліну та погіршує конверсію корму.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!