Буковинський нуклеус отримав перше потомство данських поросят
У ТОВ «Генетік-Інвест» (Чернівецька область), яке кілька місяців тому почало вирощувати племінних свиней данської генетики, наприкінці 2021 року понад 100 свиноматок отримали потомство.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів власник «Генетік-Інвест» Максим Мачек.
«По гніздах маємо 17-23 живонароджених поросят. Така кількість переконливо доводить одну з головних характеристик і незаперечних переваг данської генетики – багатоплідність, – наголосив він. – Але, на мою думку, важливішим показником продуктивності данської генетики є кількість і якість відлучених поросят».
За словами Максима Мачека, перших поросят вони відлучили у віці 25 днів. На кожну відлучену свиноматку вдалося отримати по 15,2 вагових кондиційних поросят-відлученців.
«Наші новонароджені поросята в середньому важать понад 1,2 кг», – уточнив Максим Мачек.
Зокрема, в результаті одного з опоросів народилося 20 поросят, а вага гнізда – 26,5 кг.
«Перші продажі свинок і кнурів порід велика біла та ландрас, термінальних кнурів дюрок, а також свинок F1 заплановано на квітень-травень 2022 року», – повідомив власник господарства.
Шестимісячних свинок дюрок вагою 120 кг, яких «Генетік-Інвест» за умовами контракту з компанією Breeders не має права реалізовувати за межі господарства, після жорсткої селекції на всіх етапах, присвоївши їм прабатьківський статус (GP), залишатимуть для власних потреб і внутрішнього відтворення.
Решту свинок, що не пройдуть відбору чи отримають нижчі за мінімальні індекси, відправлять на забій під контролем наших представників.
«Таким чином Breeders і ми стежимо за чистотою породи та високим рівнем основного робочого поголів’я», – зауважив Максим Мачек.
Як повідомлялося, утримання свиноматок данської генетики обходиться дешевше. «Генетік-Інвест» спеціалізується на вирощуванні племінних свиней данської генетики порід ландрас, дюрок та велика біла.