Буфер мінімізує час перебування корови з pH рубця меншим за 5,8
Унаслідок високих енергетичних потреб корів сучасний раціон має середній або високий ризик ацидозу. Тому супутниками серед інгредієнтів завжди будуть буфери чи інші продукти, що оптимізують і підтримають pH рубця.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
На ферментацію й середовище в рубці корови, а зрештою на те, яким буде рівень жиру в молоці впливає чимало чинників. Підгострий ацидоз рубця, який виникає, коли рН рубця падає нижче за 5,8, – основна причина зниження молочного жиру.
Ацидоз рубця трапляється у корів, незалежно від їхньої продуктивності. Та тварини з високим генетичним потенціалом більш схильні до його проявів.
Рівень pH рубця завжди коливається протягом дня. Завдання буфера – мінімізувати час перебування корови з рівнем pH нижчим за 5,8 та зменшити діапазон коливань.
Важливим критерієм вибору буфера прямої дії є його нейтралізаційна здатність. Нині для нейтралізації надлишку кислоти в рубці набуває значного поширення магнію оксиду. При цьому дослідники зазстерігають: різні джерела магнію оксиду, залежно від свого походження і промислової обробки, працюють по-різному. Тому дуже важко прогнозувати їх вплив на рН рубця, виробництво молока та вміст молочного жиру.
Як повідомлялося, ацидоз рубця у ВРХ контролюють за допомогою іонофорів.