Тваринництво

Боротьба з інфекційним ринотрахеїтом, вірусною діареєю та парагрипом-3 ВРХ: які пріоритети

Боротьба з інфекційним ринотрахеїтом, вірусною діареєю та парагрипом-3 ВРХ: які пріоритети

Успішна боротьба з інфекційним ринотрахеїтом, вірусною діареєю та парагрипом-3 великої рогатої худоби передбачає дотримання загальних організаційно-господарських заходів і вживання засобів специфічної профілактики, насамперед вакцинації.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Однак вакцина ‒ не панацея: потрібно щоденно дотримуватися санітарно-гігієнічних процедур. У системі загальних заходів особливе місце належить огородженню тваринницьких ферм і дотриманню режиму підприємства закритого типу, виділенню і розмежуванню на тваринницьких фермах і комплексах трьох відокремлених зон (виробничої, адміністративно-господарської й ветеринарно-санітарної), своєчасному виявленню й ізоляції хворих тварин, утилізації трупів.

Також важливі профілактика стресів, особливо транспортних, кормових, температурних і пов’язаних із технологічним перегрупуванням; організація змінних родильних приміщень і профілакторіїв із належною дезінфекцією; підтримання оптимальних параметрів мікроклімату та його регулярний контроль; ветеринарно-санітарний контроль якості води й кормів, зокрема на наявність токсинопродукуючих грибів; періодична диспансеризація тварин для своєчасного виявлення й усунення функціональних і обмінних розладів.

Як повідомлялося, парагрип-3 проявляється у ВРХ як гостра епізоотія змішаних інфекцій.