Біоконсервант дозволяє заготовити якісний корм із люцерни й конюшини
Для силосування люцерни й конюшини з умістом сухої речовини від 30% і вище розроблено біологічний консервант, який містить у своєму складі новий штам Lactobacillus plantarum, що має здатність ферментувати фруктани.
Про це повідомили в компанії «Шауманн Агрі УА», пише журнал The Ukrainian Farmer.
Використання молочнокислого штаму бактерій Lactobacillus buchneri забезпечує в процесі силосування контрольовану ферментацію оцтової кислоти та пропандіола, що надійно захищає сінаж від постнагрівання.
Співвідношення високоагресивних молочнокислих штамів у продуктах гарантує ефективне зниження рівня pH у бобових культурах, які важко силосувати. Водночас воно дозволяє виготовляти з однаковим успіхом і якісні класичні сінажі, і силос.
Сучасні консерванти активно придушують клостридій, захищають цінний білок, що міститься в рослині, й допомагають отримати кращу аеробну стабільність.
Застосування якісних засобів силосування дозволяє не лише надійно консервувати об’ємні корми. Подібна ферментація також збільшує у сінажі частку нерозщеплюваного в рубці протеїну на 3%. У середньому це додатково приносить близько 50-60 кг нерозщеплюваного в рубці протеїну на 1 га кормової площі.