Тваринництво

Більшість виробників свинини не мають песимістичних настроїв

Більшість виробників свинини не мають песимістичних настроїв

Зростання економічної привабливості свинарства в 2023 році сприяло покращенню стану галузі. Так, на початок 2024 року загальне стартове поголів’я свиней зросло на 7,1%, маточне поголів’я ‒ на 5,3%, як порівняти з попереднім роком.

Про це повідомила керівниця аналітичного відділу асоціації «Свинарі України» (АСУ) Олександра Бондарська.

Крім того, за перші два місяці цього року пропозиції промислової свинини збільшилися на 9,5%, а імпорт скоротився вп’ятеро. При цьому середня ціна закупівлі живця свиней в І кварталі знизилася на 12,6%.

За даними опитування системних операторів ринку (67 свиногосподарств, які забезпечують понад 2/3 маточного поголів’я та 70% пропозиції промислової свинини), проведеного АСУ:

‒ 59,7% із них поступово втілюють озвучені попередні плани розвитку;

‒ понад чверть продовжує працювати у штатному режимі;

‒ 11,9% поставили реалізацію планів на паузу.

«Попри те, що 2/3 респондентів не береться щось прогнозувати, все ж понад 16% операторів налаштовані на покращення стану галузі до кінця цього року, 9% не очікують будь-яких змін і 7,5% говорять про можливе погіршення», ‒ зазначила Олександра Бондарська.

Тож більшість виробників свинини не мають песимістичних настроїв, готові активно працювати й консолідовано долати виклики, що постають перед галуззю, резюмувала експертка.