Тваринництво

Білорусь контролює 6% світової торгівлі молочними продуктами

Згідно з липневим звітом Milk Market Observatory, Білорусь посідає друге місце в світі за експортом згущеного молока, третє – за експортом вершкового масла та сухої сироватки, четверте – за експортом сиру, п’яте – за експортом сухого знежиреного молока, пише Office Life.

Обсяг виробництва молока в Білорусі в 2020 році зріс на 5% – до 7,7 млн ​​тонн. Із цієї кількості понад 6 млн тонн пішло на виробництво масла, сирів, сухого знежиреного молока, молочних консервів, сухої молочної сироватки та інших видів продукції. Обсяг виробництва продукції з незбираного молока в підсумку склав 2,1 млн тонн (+5,4% до 2019 року).

Такі дані наводять аналітики рейтингового агентства BIK Ratings та інвестиційно-консалтингової компанії ASER в огляді білоруського ринку молока та молочної продукції. Білоруські молокопереробні підприємства збільшили виробництво сиру на 11% – до 270,7 тис. тонн. Виробництво вершкового масла зросло на 3% – до 119,5 тис. тонн.

При цьому на внутрішньому ринку в роздрібі було реалізовано 54 тис. тонн сиру і 23 тис. тонн масла.

Якщо середньорічний приріст продажів сиру становить 5% за останні п’ять років, то продажі масла щорічно скорочуються приблизно на 3%, зазначають аналітики. Це пов’язано з тенденціями здорового образу життя та скороченням споживання жирної продукції.

Як повідомлялося, Білорусь є найбільшим постачальники масла в Україну за дев’ять місяців 2021 року – на $8,8 млн.

Нагадаємо, у вересні світові ціни на молочні продукти зросли на 1,5%.