Тваринництво

Багатокомпонентні інактиватори мікотоксинів у кормах ефективніші за монокомпонентні

За тривалої годівлі свиноматки неякісним кормом накопичення мікотоксинів в її організмі неодмінно призведе до низки проблем, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зокрема, зниження фертильності, затримання статевого дозрівання, гірших показників запліднення, кісти яєчників і втрати ембріонів. Більшість мікотоксинів знижують споживання корму та продуктивність. За гострої форми ураження мікотоксинами виникає анемія, асцит, жовтяниця, геморагічна діарея, порушується згортання крові, погіршується міцність капілярів.

Інактиватори мікотоксинів як кормові добавки здатні пом’якшити їхню токсичну дію. Обираючи інактиватор мікотоксинів у кормах, слід зважати на склад продукту, механізм дії, ефективність, явно виражену користь, економічну доцільність.

Препарати на основі рослинних екстрактів та антиоксиданти часто додають до формул інактиваторів мікотоксинів, щоб зменшити окислювальний стрес, спричинений мікотоксинами, та покращити здоров’я кишківника. У свиней антиоксиданти поліпшують засвоюваність поживних речовин та енергії, показники росту, зменшують кількість кишкової палички у фекаліях.

Кормові добавки з пропіонатом кальцію можуть знизити рівень рН у кишківнику, підвищити засвоюваність поживних речовин у кормі та поліпшити здоров’я кишківника. Крім того, пропіонат кальцію – органічна кислота, що перешкоджає колонізації або росту грибів у кормах.

Препарати на основі рослинних екстрактів можуть бути використані для зменшення шкідливого впливу мікотоксинів на свиней, зокрема на шлунково-кишковий тракт. Так, розторопша може зменшити запальну реакцію in vitro, розмарин – нейтралізувати та знищити гриби Fusarium.

При цьому інактиватори мікотоксинів, які містять кілька компонентів, демонструють більше переваг, ніж монокомпонентні.