Тваринництво

Автоматичне промивання подовжує строк експлуатації ліній напування у пташнику

Автоматичне промивання ліній напування у пташнику забезпечить свіжість, чистоту й належну температуру питної води для птиці.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Кури дуже чутливі до якості води. Якщо вода занадто тепла чи змінився її смак, наприклад через забруднення джерела водопостачання, вони одразу почнуть пити менше, чи й узагалі припинять. Серед іншого це безпосередньо впливає на роботу травлення й конверсію корму. Птиця, що вживає недостатньо води, менше їсть.

Забруднення системи напування можуть закорковувати водогін або ніпелі. Окрім іншого, бактерії здатні виробляти агресивні речовини, як-от сульфід або сірчана кислота, що зрештою можуть пошкодити лінії водопостачання. Автоматичне промивання систем напування запобігає розвитку мікробної корозії й подовжує строк експлуатації систем напування.

Також зменшується ймовірність формування біоплівки. Система автоматичного промивання  формує підґрунтя для зменшення використання ліків для птиці, зокрема антибіотиків.

Для автоматичного промивання потрібно не більше води, ніж для аналогічної операції вручну. На процедуру промивання може витрачатися до пів години на пташник.

Як повідомлялося, витрати води на птахофабриці та її споживання свідчать про здоров’я птиці.