Тваринництво

Аутогенні вакцини проти маститу покращили ситуацію в «Аграрній компанії 2004»

Аутогенні вакцини проти маститу покращили ситуацію в «Аграрній компанії 2004»

«Аграрна компанія 2004» (Хмельницька область) кілька років тому почала застосовувати вакцини від маститу, щоб запобігти проникненню збудників у організм корів через доїльний апарат, руки доярів.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

На першому етапі зупинилися на вакцинах із аутогенних штамів, бо через велику кількість збудників маститу виробити імунітет до кожного з них майже неможливо. Аутогенні вакцини також добре зарекомендували себе для специфічної профілактики, коли захворювання спричинено новим патогеном, зокрема тим, проти якого антибіотики чи інші комерційні вакцини неефективні, а також за високого рівня вибракування чи загибелі тварин.

«Ми зупинилися на препараті Бовімун Аутовак Маст української компанії «БіоТестЛаб», – зазначив директор департаменту молочного скотарства «Аграрної компанії 2004» Богдан Баб’яр.

У господарстві здійснюють вакцинацію всього поголів’я (килимовий метод) або вакцинацію в період сухостою.

«Ми планово діагностуємо мастити, маємо історію по кожній тварині кожного відділку з 2019 року, – розповів Богдан Баб’яр. – Так, на одному з відділків повністю вакцинували корів аутогенними вакцинами Бовімун».

Він стверджує, що корови отримали високий імунітет. Із  молодняком також немає проблем, оскільки вакциновані корови через молозиво передають імуноглобуліни, що захищають новонароджених телят від інфекційних збудників.

«На проблемних відділках, де проводимо вакцинацію, рівень захворюваності на мастити повернувся до норми: субклінічні мастити – 7% стада, клінічні – 5%, – зазначив Богдан Баб’яр. – На решті відділків мастити або взагалі не реєструємо, або реєструємо дуже зрідка. Якщо надалі захворювання й виникає, то лікування вакцинованих тварин протизапальними препаратами або антибіотиками, залежно від складності маститу, відбувається набагато швидше й ефективніше».