Тваринництво

«Агропрогрес» хоче збудувати нову доїльну залу

«Агропрогрес» хоче збудувати нову доїльну залу

ПП «Агропрогрес» (Харківська область) планує реконструювати зимові корівники, щоб перейти на безприв’язне утримання молочного стада.

Про це розповів керівник підприємства Андрій Хвесик, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Для цього в планах збудувати нову доїльну залу. Це потрібно для того, щоб забезпечувати максимальну якість молока», – зауважив він.

Нині, за словами Андрія Хвесика, шлях молока від найвіддаленішої корови до танка становить близько 90 м. Його потрібно максимально скоротити, і це можливо зробити тільки в доїльній залі, пояснив він.

Основне стадо корів у господарстві становить 500 голів. Близько 45 корів із них дають понад 40 л молока на добу. Хоча в цілому надої поки що не дуже високі – близько 8,4-8,5 тис. кг на рік, зауважив Андрій Хвесик.

Однак це компенсується вирощуванням молодняку, оновленням стада і реалізацією нетелей на внутрішньому ринку. Так, у 2019 році господарство реалізувало 85 нетелей у Дніпропетровську область. Крім того, оновлювалося й власне стадо.

Торік тваринницький підрозділ «Агропрогресу» отримав статус племзаводу.

За словами керівника підприємства, збільшувати стадо наразі не планують, бо є ще багато роботи в досягненні технологічності й ефективності. «Насамперед потрібно вийти на продуктивність щонайменше 9 тис. л молока на рік від кожної корови, – зазначив він. –  Доки цей показник не буде досягнуто, собівартість кожного літра молока буде надто високою, що значною мірою стримуватиме наш розвиток».

Також велику увагу господарство приділятиме вирощуванню нетелей, бо цей напрям додатково збільшує прибутковість тваринницького підрозділу.

Як повідомлялося, у черкаському господарстві «Плешкані» встановили нову доїльну залу.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!