Тваринництво

«Агропродсервіс Вест» віддає перевагу соломі в якості підстилки у пташнику

«Агропродсервіс Вест» віддає перевагу соломі в якості підстилки у пташнику

ТОВ «Агропродсервіс Вест» для вирощування бройлерів уже тривалий час використовує солому як підстилковий матеріал.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів лікар ветеринарної медицини «Агропродсервіс Вест» Володимир Сисак.

«Як порівняти з тирсою та соняшниковою лузгою, солома, на мій погляд, – вигідніший матеріал, – зазначив він. – Тирса дорого коштує та не завжди є в наявності. Вирощувати бройлерів на лушпинні не практикували».

Перед тим як завезти солому в пташник, її перевіряють на наявність хворобливих мікроорганізмів. За 1-2 доби до надходження добового молодняку приміщення обробляють однохлористим йодом або іншими йодовмісними препаратами методом гарячого туману.

«Робимо це, щоб запобігти грибковим захворювання, наприклад аспергильозу, – пояснив Володимир Сисак. – За присутності птиці дезінфекцію не робимо, тільки фінальну, коли завершується технологічний цикл вирощування бройлерів».

Як повідомлялося, волога підстилка може спричинити виразки на лапах птиці.

Нагадаємо, за вирощування бройлерів на пластиковій підлозі немає витрат на підстилку.

Довідка

«Агропродсервіс Вест» (Тернопільська область)займається вирощуванням бройлерів. Утримує 270 тис. голів бройлерів і 30 тис. голів індиків. Вирощену птицю забиває у власному забійному цеху потужністю 10 тис. голів за зміну – 20 тонн м’яса птиці, яке реалізує і в сирому, і в готовому вигляді – як консервацію та кашу з курятиною.