Тваринництво

Волога підстилка може спричинити виразки на лапах птиці

Пододерматит у птиці тісно пов’язаний із якістю підстилки. Це захворювання впливає, зокрема, на ходу птиці, появу наминів на грудях і опіків сухожиль, пише журнал «Наше птахівництво».

Оновлення підстилки, яке вважалося найкращим виходом із ситуації, насправді не вирішує проблему. Часто генеральне прибирання і нова підстилка все одно призводять до погіршення стану лап.

Матеріал підстилки також є однією з основних проблем. Низькоякісний матеріал, наприклад шматочки деревини або тріска, яка жорсткіша, ніж стружка, лише погіршуватиме стан лап птиці.

До того ж птиця виділяє сечову кислоту з послідом, який за допомогою реакції бродіння перетворюється у розчинений аміак. Такий аміак є корозійним і може «обпалити» подушечку лапи. Опіки виникають через підвищену вологість і високий рівень аміаку.

Відбувається також ураження від інших хімічних сполук, які містяться у посліді, за контакту з ним.

Волога підстилка сама по собі може спричинити виразки на лапах. Волога розм’якшує подушечки лап, робить їх чутливішими до пошкодження, і призводить до дерматиту. Відносна вологість може також бути показником якості повітря (за аміаком і двоокисом вуглецю). Висока відносна вологість повітря у приміщенні – індикатор низького повітрообміну, у результаті чого підвищується рівень аміаку та діоксиду вуглецю.

Проблем із мокрою підстилкою додають розливання і витік води з системі напування або неправильний тиск у ній.