Тваринництво

Агрофірма ім. Шевченка розвиватиме племінне свинарство

Агрофірма ім. Шевченка розвиватиме племінне свинарство

ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка» (Чернігівська область) планує розвивати племінну справу у свинарстві. Для цього у 2021 році воно придбало сусіднє підприємство – СТОВ «Україна».

Про це розповів власник ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка» Андрій Іваненко, пише Pigua.

На базі новозбудованої ферми «Україна» на 500 свиноматок реалізовуватимуть генетику компанії PIC. За його словами, ферма – у прекрасному стані, з дуже високим рівнем біобезпеки, і не потребує додаткових інвестицій.

«Уже пройшли аудит від компанії РІС, підписали контракт, – зазначив Андрій Іваненко. – Щойно отримаємо результати лабораторних досліджень, щоб підтвердити найвищий статус здоров’я свиней, почнемо завозити маточне поголів’я».  

Агрофірма ім. Шевченка, плануючи племінну ферму, розглядає її насамперед як джерело якісного ремонтного молодняку для власних потреб.

«Ми залежні від зовнішнього ремонтного поголів’я. А це – не тільки вартість тварин, а й логістика», – пояснив він.

Щоб зменшити собівартість виробництва свинини, господарство побудувало новий комбікормовий завод потужністю 10 тонн/год.

«Цей напрям плануємо розвивати надалі, – підкреслив Андрій Іваненко. – Наступний крок, який плануємо зробити вже у 2022 році, – лінії гранулювання, фасування та виробництва преміксів».

Також у планах агрофірми ім. Шевченка завершення будівництва гноєзбірної лагуни, впровадження енергоощадних технологій. «Ціни на енергоносії ставлять реалізацію таких проєктів у пріоритет», – додав власник компанії. 

Як повыдомлялося, «Агропрайм Холдинг» застосовує прогресивний метод для генетичного поліпшення свиней.

Довідка

Агрофірма ім. Шевченка розвиває молочне тваринництво та свинарство. Утримує 1 тис. голів дійного стада; 16 тис. свиней одночасного утримання, 1,25 тис. голів свиноматок на сучасному свинокомплексі. Щотижня реалізує понад 500 голів свиней на забій. Має земельний банк 3,4 тис. га.