Тваринництво

АЧС зафіксували у Кропивницькому районі

АЧС зафіксували у Кропивницькому районі

Випадок АЧС зафіксували у Кропивницькому районі. 24 листопада до Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надійшло повідомлення від Знам’янського відділу Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини про загибель однієї свині в особистому підсобному господарстві в селі Дмитрівка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, де всього утримувалося 86 голів.

Про це інформує Держпродспоживслужба.

Спеціалісти Кропивницького районного управління та районної державної лікарні ветеринарної медицини терміново виїхали на місце загибелі тварини та провели епізоотичне розслідування.

Зі слів власниці підсобного господарства тварина почала хворіти 22 листопада. Також встановлено, що в загиблої свині спостерігалися клінічні ознаки захворювання (загальне пригнічення, відмова від корму та води, температура тіла 39,8°С, підшкірні точкові крововиливи в області черева). Ветеринарні фахівці здійснили відбір патологічного та біологічного матеріалу для дослідження в Кіровоградській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби. Згідно з результатами було встановлено діагноз африканська чума свиней (АЧС).

Для координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кропивницькій районній державній адміністрації. Рішенням комісії затверджено план дій та визначено межі епізоотичного вогнища (територія особистого підсобного господарства), зону захисту радіусом 3 км (село Дмитрівка Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області).

Також встановлено зону спостереження (нагляду) радіусом 7 км, до якої ввійшли села: Калинівка, Плоске, Новопокровка, Макариха, Долина, Гостинне Дмитрівської сільської ради, село Петрове, місто Знам’янка Знам’янської міської ради Кропивницького району та село Диківка Пантаївської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області.

Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС тварини, які утримувалися на території особистого підсобного господарства (в епізоотичному вогнищі), підлягають умертвінню безкровним методом, після чого проводять спалювання. Приміщення, в яких утримувалися свині, знезаражують.

Наразі проводиться робота з уточнення свинопоголів`я в зонах захисту та нагляду. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свинопоголів’я з навколишніх населених пунктів та господарств не надходило. Ситуація залишається на контролі Головного управління.

Нагадаємо, цього року кількість випадків АЧС уже вчетверо більша, ніж торік.