Тваринництво

​В Україні проаналізували генетичну структуру промислового свинарства

​В Україні проаналізували генетичну структуру промислового свинарства

За попередніми оцінками, на початок 2021 року поголів’я основних свиноматок у сільгосппідприємств зросло більше ніж на 6,5% ( 14 тис. голів), як порівняти з попереднім роком.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України» (АСУ).

Хоча торік деякі оператори планували наростити маточне поголів’я за рахунок власновирощеного молодняку, вагомий внесок у відновлення галузі зробив імпорт чистопорідних і гібридних свиней. У 2020 році з метою відтворення завезли понад 9,5 тис. голів.

Крім цього, ферми-нуклеуси різних генетичних компаній в Україні дають можливість закупити ремонтний молодняк у країні. АСУ оновила генетичну структуру промислового свинарства, спираючись на результати опитування виробників і представників генетичних компаній.

Згідно з його результатами, близько 41% маточного поголів’я припадає на данську генетику. Низка підприємств, які працюють з такою генетикою, зокрема і флагманів ринку, наростили поголів’я у 2020 році.

Друге місце у рейтингу популярності посідає генетика PIC, яка за останній рік збільшила присутність на ринку до 26% основних свиноматок проти 21% завдяки охопленню більшої кількості невеликих за розмірами підприємств.

Трохи менше 20% маточного поголів’я припадає на французьку генетику: Сhoice Genetics (13,1%) та Ахiom (близько 6,3%).

Близько 2,25% маточного поголів’я припадає на свиней генетики Hypor.

Вузько представлена одним нуклеусом RA-SE Genetics утримує свої позиції на ринку та поступово їх укріплює – 1,65%.

Генетика компанії Genesus з’явилася в Україні лише торік, але кількість її маточного поголів’я наблизилася до 1% проти 0,5% на початку 2020 року.

При цьому частка операторів, які продовжують роботу з тваринами вітчизняної селекції, поступово зменшується: 5,6% на початку 2021 року проти 6,6% роком раніше.

Також зберігається практика роботи з міжгенетичними гібридами. Кожна 25-та промислова тварина в Україні є результатом змішування генетик, коли маточне поголів’я та кнурів чи спермопродукцію закуповують у різних постачальників.

«Наведений розподіл є досить умовним, зокрема, і через те, що генетика батьківського стада та/чи походження генетичного матеріалу для запліднення свиноматок до розрахунку не бралася», – зазначили в АСУ.