Техніка

Єдина база даних пришвидшує ухвалення рішень

Сьогодні існує чимало програмних забезпечень для оцифрування полів і сервісів для відтворення й зберігання зібраної інформації. Проте наявність єдиної бази даних для всіх виробничих процесів компанії значно підвищує швидкість прийняття ефективних рішень.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Кожне підприємство обирає оптимальні для себе рішення під час впровадження точного землеробства. Компанія «Сигнет Холдинг» оцифрувала весь свій земельний банк на базі системи 1С, де зазначено кількість ділянок, в прив’язуванні до системи GRS Ag Leader і системи моніторингу «Агроконтроль». Дані з цих систем поєднали в одну звітність і побачили, де є проблемні ділянки, проблемні угоди, технічні втрати на полі тощо.

«Спочатку це була чиста аналітика без прив’язування до координат. Потім додали функціонал із геопозиціонуванням, і так з’явилась історія полів у доступній формі для будь-якого співробітника з усіма показниками й затратами по ньому. І відразу ж зникли поля з надмірною врожайністю та надмірними витратами – усе стало відповідати фактичному стану речей», – розповідає директор з інформаційних технологій «Сигнет Холдинг» Михайло Іванов.

Агрономічна служба отримала дуже зручний інструмент: інформація про виконані роботи надходить до системи автоматично, завдяки чому агроном він відразу бачить ситуацію й створює нові завдання.

У режимі онлайн також є дані по кожній одиниці техніки для інженерів: інформація по запчастинах, бюджету, затратам і мотогодинах, ефективності техніки тощо.

«Єдина база даних також надає оперативну інформацію для менеджменту підприємства. У таблицях наведено дані по культурах і полях. Можна подивитись вологість культури з кожного поля по даних елеватора, карти врожайності, починаючи з GRS-Ag Leader до системи точного землеробства фарм-менеджмент. Коли всю інформацію зосереджено в одному місці, значно швидше ухвалювати ефективні рішення», – відзначає Михайло Іванов.

Раніше ми повідомляли про проблеми, пов’язані з упровадженням точного землеробства.