Техніка

Названо проблеми, пов'язані з упровадженням точного землеробства



Сьогодні сільське господарство та IT-технології зливаються в одну галузь і стають «must have» на аграрному ринку.

Про це у ході обговорення «Як зменшити витрати та запобігти втратам під час впровадження точного землеробства» розповів комерційний директор Frendt LLC Богдан Круглик.

У точному землеробстві найближчим часом трендовими будуть ті рішення, що мінімізуватимуть вплив людського чинника на виробництво. Зокрема, набиратимуть популярності повністю автоматизовані машини.

«Думаю, в тренді будуть дрони. Однак з упровадженням безпілотної техніки виникає багато проблем. Однією з них є погане покриття мережі Інтернет на території України в цілому. Усі технології точного землеробства пов’язані з мобільним Інтернетом. Зокрема, це важливо для функціонування RTK-мережі», – розповідає Богдан Круглик.

Що стосується обробітку ґрунту, то найбільш актуальними будуть технології mini- та strip-till.

«Якщо взяти до уваги останній звіт щодо глобальних кліматичних змін зі Всеукраїнського форуму «Україна 30», то ми побачимо, що клімат Одеської області скоро пошириться на Вінницьку, Кіровоградську, Черкаську, Полтавську, Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку області. Відтак, зміниться технологія ґрунтообробітку. У зв’язку з цим Мінагрополітики сьогодні активно популяризує зрошення. Й ми наразі також вивчаємо цей ринок, зокрема, досвід застосування розумних поливних систем. Адже оцінка забезпечення ґрунту вологою та її накопичення є наступною актуальною тенденцією. Тому зараз ми думаємо над тим, де брати метеорологічні дані, бо ті метеостанції, що встановлені на території Україні, не надають належної якості даних, лише орієнтовані значення», – розповідає Богдан Круглик.

Зростає кількість стартапів, спрямованих на зменшення кількості людей на виробництві. Відтак, за прогнозами фахівця, в майбутньому керування агровиробництвом буде виконуватися з офісу.

Нагадаємо, оцифрований бізнес коштує на 20-30% дорожче.