Знизили витрати пального до 28 л/га за весь цикл виробництва, - аграрій
ФГ «Агрооснова» три роки тому перейшло на технологію прямого висіву, значно скоротивши витрати на пальне та покращивши структуру ґрунту. Разом з тим удвічі скоротили внесення мінеральних добрив. Утім, рослини отримують достатню кількість поживних елементів, завдяки наявності у сівозмні різноманітних сидератів.
Про це у своїй колонці AgroTimes розповідає голова ФГ «Агрооснова» (Львівська обл.) Ігор Шайнога.
«Ми мали в сівозміні цукровий буряк, для якого потрібне достатнє забезпечення поживними елементами. Тому вирішили вирощувати сидерати, заробляти їх у ґрунт і тоді вже сіяти цукрові буряки. Але коли придбали для цього сівалку прямого висіву Semiato й згодом дізналися про її можливості та більше заглибились у технологію, то вирішили сіяти всі культури без обробітку», – зазначає Ігор Шайнога.
Тепер на всіх площах, де це можливо, сіють покривні культури (вика, овес, соняшник, гречка, кормові боби, горох, суданська трава, фацелія, олійна редька та гірчиця). Для повноцінного переходу на технологію придбали також очісуючу жниварку, що збирає тільки колоски, а солому залишає. Таким чином знижується навантаження на комбайн.
Завдяки відсутності обробітку суттєво скоротили амортизацію техніки, робочий час, кількість використовуваного пального.
«Якщо за класичного підходу ми використовували більше 60 л/га пального, то зараз – до 28 л/га за весь цикл виробництва. Крім того, маємо менше випаровування вологи. Під час оранки випаровується 45 мм вологи, під час культивації – ще 15-20 мм. А з нашою технологією волога залишається в ґрунті й завдяки цьому рослини мають більш сприятливі умови для формування гарного врожаю», – відзначає голова господарства.
Нагадаємо, львівський аграрій розповів, як оптимізував систему захисту культур.