Техніка

У компанії ROBOTEC досліджують вплив мікрохвиль на врожайність культур

У компанії ROBOTEC розробляють автономний робот для знищення бур’янів мікрохвилями – Agrotec. Паралельно з тим досліджують переваги застосування мікрохвиль у порівнянні із ЗЗР.

Про це у ході конференції Aggeek Pitch Day зазначив кофаундер і CEO компанії ROBOTEC Олексій Резніченко.

«На основі проведених експериментів у лабораторії ми дійшли висновку, що знищення бур’янів мікрохвилями (на основі НВЧ енергії) є на 50% дешевшим за традиційну обробку з використанням ЗЗР. Крім того, за рахунок відмови від ЗЗР та підвищення точності боротьби з бур’янами ми бачимо потенціал збільшення врожаю на 40%», – зазначає Олексій Резниченко.

Так, за його словами, робот Agrotec на 100% екологічний. Разом з тим точність розпізнавання та контролю бур’янів становить 95-97%.

«З нашими партнерами та консультантами ми проводимо дослідження, які дозволять підвищити ефективність мікрохвильового впливу, вивести мікрохвильові технології на комерційний рівень і напрацювати Data set для комп’ютерного бачення», – додає Олексій Резниченко.

Зрештою, у компанії планують створити багатофункціонального робота, що виконувати й інші операції, працюватиме швидко, без хімікатів і буде економічно вигідним.

Нагадаємо, роботи-прополювачі витісняють гербіциди. Раніше повідомлялося, за рівномірного висіву кількість бур’янів зменшується на 30%.