Техніка

ROBOTEC представить автономний робот для знищення бур’янів мікрохвилями

Модель робота Agrotec компанії ROBOTEC

Компанія ROBOTEC розробляє робот Agrotec для знищення бур’янів в органічних фермерських господарствах за допомогою мікровиль. Він також виконуватиме й інші функції.

Про це у ході конференції Aggeek Pitch Day зазначив кофаундер і CEO компанії ROBOTEC Олексій Резніченко.

«Ми розробляємо автономний робот Agrotec, що працює на зарядці. Її вистачає приблизно на 5 га. Утім, машина може працювати цілодобово. Робот має вагу 800 кг, висота та ширина становлять по 1,5 м. Він самостійно переміщується полем і за допомогою високочастотної установки знищує бур’яни», – зазначає Олексій Резниченко.

Разом з тим він розповідає, що значною перевагою цього робота є те, що він не використовує хімікатів.

«Робот на 100% екологічний. А точність розпізнавання та контролю бур’янів становить 95-97%. Це забезпечується комп’ютерним зором автономної машини. Крім того, Agrotec збиратиме й аналізуватиме польову інформацію в хмарі», – додає фахівець.

Так, наразі в компанії працюють над швидкістю та економічною вигодою робота Agrotec. Він також зможе усувати хвороби, грибки та бактерії рослин. До кінця 2021 року планують представити його остаточну модель. Агрегат коштуватиме близько $ 40 тис.

Нагадаємо, роботи для агрогалузі здатні обробляти, сіяти та збирати. Раніше повідомлялся, роботи-прополювачі витісняють гербіциди.