Техніка

За допомогою штучного інтелекту гербіциди вносять прицільно

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
За допомогою штучного інтелекту гербіциди вносять прицільно

Устаткування See & Spray від компанії Blue River для боротьби з бур’янами використовує факели з шириною розпилювання до 2,5 см. Завдяки штучному інтелекту вірогідність потрапляння пестицидів на ґрунт та культурні рослини мінімальна.

Про це повідомляє The robot report.

Компанія Blue River придбана John Deere і тепер займається розробкою технічних рішень для підвищення точності внесення засобів захисту рослин. Особлива конструкція розпилювачів зменшує ширину факела розпилу до 2,5 см, а точне програмно-апаратне рішення для розпізнавання і точного внесення пестицидів дозволяє ефективно обробляти посіви сільськогосподарських культур.

Розробки компанії базуються на вдосконаленні методів машинного навчання і комп’ютерного зору. Замість розпізнавання в діапазонах кольорів і текстур в концепцію роботи обладнання Blue River закладені алгоритми знаходження тонких відмінностей між культурною рослиною і бур’янами різних видів.

Після виявлення бур’янів на розпилювачі з електронною системою управління подається сигнал і відбувається точна дозована подача пестицидів на бур’яни. При цьому зведена до мінімуму ймовірність попадання робочої рідини на ґрунт або на культурні рослини.

Методика розпізнавання і обробки бур’янів пестицидами вдосконалюється шляхом машинного навчання. Таким чином стає можливим використання пестицидів різних видів і застосування обладнання для обробки посівів різних сільськогосподарських культур.

Читайте також:Учені дали рекомендації з обприскування з безпілотників

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями