З якими інструментами в «Агрейн» досягнули врожайності кукурудзи 11,1 т/га
У агрогрупі «Агрейн» вирішили змінити систему вирощування кукурудзи на зерно. Так, на дослідному полі врожайність культури в 2020 році становила 6,9 т/га, а у 2021-му – вже 11,1 т/га.
Про це розповів заступник начальника департаменту агровиробництва агрогрупи «Агрейн» під час Всеукраїнського практичного форуму Digital Farming.
У системі вирощуванні змінили гібрид (Adevej на Lipexx), але лишили таке саме ФАО (290). Зменшили норму висіву з 78 до 72 тис. штук, але здійснили додаткове підживлення КАС – 94 кг/га. Також унесли разом із висівом рідкі комплексні добрива 5 : 20 : 5, 25 кг/га. Прибрали з технології живлення амофос восени, але лишили калій хлористий (100 кг/га). Вносили, як і раніше, безводний аміак 150 кг/га. А от замість оранки застосували глибоке розпушування.
«Поле, розташоване на Чернігівщині, має легкі суглинкові й піщані ґрунти з низьким умістом азоту, фосфору, калію тощо. Забезпеченість гумусом на полі становить від 0,3 до 1,3%. Проте нам вдалося підвищити врожайність завдяки ефективному технологічному підходу, чи то пак, правильному розподіленню ресурсів. Наприклад, ураховуючи те, що в нас легкий за гранулометричним складом ґрунт, розділили внесення азоту на два заходи. І це дало добрий результат», – зауважує Тарас Корнієнко.
Для точного виконання робіт створили карту врожайності поля, карту висіву та карту з даними щодо вологоспоживання.
«Це, до речі, досить практичний показник для будь-якого агронома. Цю інформацію нам надає програма FieldView, і дані корелюють із картами врожайності. Потім у системі агрономи формували скаутські звіти в Cropio, де ми бачили, як змінювалася вологість протягом тижня, на підставі яких доходили певних висновків й ухвалювали потрібні рішення», – відзначає Тарас Корнієнко.
Нагадаємо, «Агрейн» створила власну програму для визначення зон продуктивності.