Техніка

Yanmar демонструє автономну сільгосптехніку для обробітку, сівби та збирання

Yanmar SP Company Limited та Yanmar Agribusiness Corporation Limited приєдналися до пілотного проекту з упровадження високоточної технології позиціонування для сільськогосподарської техніки в Таїланді. Він спрямований на підвищення продуктивності та вирішення проблеми нестачі робочої сили в аграрному секторі. Проект, підтриманий Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) та комітетом співробітництва Таїланду та Японії, включав демонстрацію роботи автономних машин, оснащених технологією GNSS у провінції Сарабурі.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі Yanmar Holdings Co., Ltd.

Проект був реалізований відповідно до економічної моделі Таїланду 4.0, довгострокового економічного стратегічного плану, спрямованого на розвиток сільськогосподарської галузі країни з метою підвищення продуктивності та зниження витрат тайських фермерів. Для досягнення цих цілей, Yanmar спроектувала та розробила сільськогосподарську техніку, оснащену антеною GNSS, для ефективної роботи та високоточного контролю процесів.

Для демонстрації Yanmar вибрала чотири моделі інноваційної автономної сільгосптехніки. Автономний трактор YT5113A та автономна машина для посадки рису YR8D є одними з передових сільськогосподарських машин Японії. Двома іншими продемонстрованими продуктами були зернозбиральний комбайн YH1180 та трактор YM357A, що доступні на тайському ринку. Для цього проекту компанія Yanmar використовувала прототипи YH1180 та YM357A, що включали лінійний режим для автономного руху вперед і автоматичний режим для маневрування. Система використовувала дані, отримані з корекції даних GNSS Національного центру даних CORS Таїланду (NCDC).

Демонстрація роботи двох тракторів, що працюють одночасно

Безпілотний трактор YT5113A працював під час обробітку ґрунту, а модель YM357A, оснащена автоматичним прямолінійним кермовим керуванням, виконувала операцію з прямого висіву. Використовуючи планшет, що містить дані про рисове поле та заздалегідь заданий план роботи, один оператор може керувати обома тракторами, використовуючи дані з GNSS.

Розсадопосадкова машина для рису з автоматичним кермовим керуванням

Також Yanmar продемонструвала роботу розсадопосадкової машини для рису YR8D, оснащеної двома режимами роботи: лінійним режимом для автономного руху вперед та автоматичним режимом для повороту на обох кінцях рисового поля. За допомогою антени GNSS можна передавати точні дані про місцезнаходження та миттєво визначати місця для пересадки рису. Ця машина не лише забезпечує чудову якість продукції, але й допомагає заощадити час, витрати та трудовитрати.

Комбайн YH1180 в роботі

Збирання рису виконував зернозбиральний комбайн YH1180, оснащений розширеним функціоналом SmartAssist Remote (SA-R) для керування фермою та круглим кермовим колесом. Комбайн оснащений лінійним режимом для автоматичного керування прямолінійним рухом, що також забезпечує вільне маневрування кермового колеса. Це нова технологія Yanmar, що дозволяє оператору легше керувати зернозбиральним комбайном та зосередитися на керуванні робочим обладнанням, а не на переміщенні. Комбайн також має датчик виходу зерна з бункера для точної оцінки врожайності. Система SmartAssist-Remote, реалізована на YH1180, підтримує керування фермою за допомогою розширених функцій, що сприяє підвищенню продуктивності сільського господарства в Таїланді.

«Як лідер у галузі сільськогосподарських технологій, Yanmar рада взяти участь у пілотному соціальному проекті, спрямованому на технологічний розвиток в Таїланді, щоб прискорити перетворення тайського суспільства на «розумне» сільськогосподарське суспільство, в рамках 20-річного стратегічного плану країни з розвитку сільського господарства (Таїланд 4.0). Кожна з наших технологій була розроблена для задоволення потреб сучасних фермерів щодо економії часу та енергії, а також постійного підвищення продуктивності. У майбутньому Yanmar планує використовувати для цього ще більше інформаційних і комунікаційних технологій», – відзначають у релізі.

Нагадаємо, європейські виноградарі та експерти-дослідники Yanmar об’єднали зусилля для розробки автономного робота-обприскувача.

Раніше ми повідомляли, Yanmar America виготовила трактор для клієнтів у інвалідних візках.