Техніка
Головне:
Техніка

Яка глибина обробітку дискової борони найкраща

Для рівномірного та правильного заглиблення дискової борони необхідно дотримуватись певних умов і належним чином налаштувати агрегат.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Загальне правило щодо глибини обробітку ґрунту дискової борони таке: диски мають заглиблюватися не більше, ніж на 25% свого діаметру. Так, агрегат із 600-міліметровими дисками можна заглиблювати всього на 15 см. Регулювання глибини відбувається механічно за допомогою гвинтових пристроїв або гідравлічно із застосуванням «кліпсів» на гідроциліндрах», – йдеться у статті.

Разом з тим зазначають, для рівномірного заглиблення потрібен надійний контакт із ґрунтом. Якщо цього немає, контроль над машиною втрачається і вона заглиблюється залежно від стану ґрунту й швидкості руху.

«Для досягнення найбільшої глибини обробітку слід максимально підняти опорні колеса й проїхати кілька десятків метрів, щоб диски заглибились у ґрунт. Потім зупиніться й опустіть опорні колеса, аж доки рама не почне підійматися. Саме в цей момент слід зафіксувати досягнуте положення – воно буде відповідати максимально можливій глибині обробітку поточних умов», – додають у статті.

Нагадаємо, диски для борони обирають за фірмовістю та вагою. Раніше повідомлялося, чому дискова борона робить пропуски.

Журнали