Техніка

Як відновився Броварський кластер A.G.R. Group після окупації

Під час бойових дій на Київщині база кластера «Бровари» потрапила в окупацію та пережила дуже складні часи.

Про це розповідають у прес-службі A.G.R. Group.

«Ворожі війська поводилася по-варварськи: розбили ворота БТРом, взяли у заручники охорону та почали «господарювати» – забрали дизельне пальне та обладнання зі складів, пошкодили техніку. Після цього підприємство ще декілька разів потрапляло під артилерійські обстріли. Були пошкоджені операційний силос і зерносушильний комплекс, а склад для зберігання на 20 тис. т зерна мав вигляд решета. У склад була загнана на зимове зберігання техніка, то вона теж була посічена уламками від снарядів. Під час окупації підприємство не працювало. Але на базі весь цей час залишалися працівники», – зазначають у публікації.

7 березня росіяни захопили практично всі села району та увійшли до Тарасівки, де знаходиться база компанії. Був повний колапс, але охорона намагалась тримати з нами зв’язок та оперативно доповідати інформацію.

15 та 22 березня були дуже сильні обстріли. У результаті одного з них на базі спалахнув трансформатор. Охорона власноруч вогнегасниками ліквідувала пожежу, адже викликати допомогу не було можливості – все було в окупації.

Після того, як російські війська вдерлися на базу й знесли ворота своєю технікою, ночами почалося мародерство. Керівництву оперативно повідомляли, що було вилучено й вкрадено. Окупанти щодня заїжджали на базу з БТРами, але охорона та працівники кожного разу намагалися вмовити їх не псувати та не ламати майно кластера.

«Незважаючи на те, що мої співробітники мали справу зі справжніми варварами, наша база не стала “трофеєм” мародерів. Хоча офіційно й був організований зелений коридор, мої колеги вирішили залишитися і нікуди не їхати, тому база весь цей час залишалася під наглядом. Я особисто висловлюю подяку службі охорони (Василію Миснику та Володимиру Тисленко) та оператору навантажувача (Сергію Маслову), а також фахівцю з питань безпеки – Бородавка Юрію (він допомагав із постачанням) за виявлену вірність і відданість роботі!», – розповідає керівник кластера «Бровари» Давід Саркісович Авагян.

Після визволення територій у кластері оперативно розпочали ремонтні роботи. Ремонту потребував склад (заміна стінових профнастилів і всього даху, гідроізоляція та ремонт водостічної системи); силосу (ремонт даху та опірних конструкцій, гідроізоляція); ремонт транспортерів та норії (ремонт усіх пошкоджених транспортерів та норії, заміна основної стрічки); заміна операційного хопера (демонтаж та монтаж нового хопера), ремонт та обслуговування теплогенератора (налаштування та заміна пошкодженого обладнання); ремонт та обслуговування сушарки після обстрілів (ремонт і відновлення кабелів налаштування автоматики сушіння та блоку управління), ремонт воріт, що були знесені під час окупації; ремонт операторської сушарки після обстрілу. На все це керівництво витратило понад 5 млн грн.

Раніше ми повідомляли, A.G.R. Group укотре передав техніку Збройним Силам України.