Техніка

Як в «Агрікор Холдинг» підвищили якість ґрунтів, – досвід

Як в «Агрікор Холдинг» підвищили якість ґрунтів, – досвід

Обробіток ґрунту, передусім, повинен бути своєчасним і зорієнтованим на збереження ґрунтової вологи, а також на ретельну вирівняність поля. Також має виконуватись відповідно до типу ґрунту із використанням мінімальної кількості технологічних операцій універсальними ґрунтообробними агрегатами, що дає змогу заощадити кошти.

Таким досвідом поділилися в підприємстві «Агрікор Холдинг», що входить до Групи «Агрейн».

«Для прикладу, підприємство «Агрікор Холдинг» (Чернігівська обл.), землекористування якого розміщене на території 4-х районів, від Прилуцького до Новгород-Сіверського, відповідно обробляє всі типи ґрунтів – від чорноземів типових із вмістом гумусу до 4% і важко-суглинкових з гранулометричним складом до дерново-підзолистих ґрунтів із вмістом гумусу до 1% та супіщаних і піщаних за гранулометричним складом. Безвідвальний обробіток ґрунту здійснюємо за допомогою глибокорозпушувачів, здебільшого, Horsch Tiger 4МТ і 5МТ»,

– каже головний інженер агрогрупи Михайло Шкатула.

Регулярне застосування ґрунтообробної техніки, за словами експерта, дало змогу істотно підвищити якість ґрунтів на полях. Зокрема, за кілька років вирівняли всі поля, що дало змогу провадити ефективнішу сівбу й отримувати своєчасні дружні сходи рослин.

Раніше агроном Агрогрупи назвав переваги весняного боронування.