Техніка

Як правильно обирати вживаний комбайн

Для оптимізації витрат господарства та збереження високої продуктивності операцій доцільно знайти вживаний комбайн, але з мінімальним напрацюванням.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Комбайн високого рівня, але з напрацюванням близько 1000 мотогодин, коштує близько $200 тис. Це $40  тис. на рік за 5-річного строку експлуатації. Це може бути демонстраційна модель, що відпрацювала кілька сезонів і більше часу провела на тралі, ніж у полі. Якщо ж брати машину з господарства, слід урахувати, у яких умовах вона працювала. Треба дізнатися, чи керував нею один і той самий механізатор, чи наявне каміння на полях у регіоні експлуатації, хто і як виконував періодичне обслуговування і чи є гарантія», – радить видання.

Зазначають, що ключовим моментом у придбанні вживаного комбайна є надійність. Перед сезоном важливо розуміти стан усіх вузлів машини й можливих слабких місць. Якщо в господарстві досить часто змінюється розмір земельного банку і вирощувані культури, найкращу гнучкість можуть запропонувати тільки наймані машини. Вони готові до роботи з будь-якими площами та будь-якими культурами.

Раніше повідомлялося, як обслуговувати комбайн у міжсезоння, щоб запобігти деформації шин.