Техніка
Головне:
Техніка

Як обслуговувати комбайн у міжсезоння, щоб запобігти деформації шин

Комбайн, що деякий час не використовується через технологічні перерви або в міжсезоння, може мати деформовані шини. Втім, цьому можна запобігти, дотримуючись простих правил.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Варто захистити шини від потрапляння прямих сонячних променів, оскільки їх матеріал під дією ультрафіолету та погодних чинників може втратити свої властивості», – йдеться у статті.

Разом з тим зазначають, що паузи в експлуатації можуть призводити до суттєвого зменшення тиску в шинах. Якщо ж перед виходом у поле не перевірити тиск, то після завантаження бункера додаткові 8-10 т придавлять передню вісь. Тому на період застою варто збільшити тиск у шинах.

Ще однією проблемою є деформація шин у нижній частині колеса. У результаті комбайн їде на «квадратних» колесах, й виправити це іноді неможливо.

«Тому в міжсезоння потрібно ставити комбайн на колодки, щоб шини не встигли «запам’ятати» неправильну форму. Лише час від часу зміщувати комбайн назад або вперед, щоб колеса повертались на 90-180°. Потім комбайн краще поставити на сонце, щоб шини нагрілись, і деформація швидше зникла», – радить видання.  

Нагадаємо, господарство на Вінниччині обладнало комбайни автопілотами, датчиками врожайності та вологості. Раніше повідомлялося, на що звертати увагу, купуючи кормозбиральний комбайн.

Журнали