Техніка

Як підвищити точність роботи за диференційованими технологіями

Підвищити точність проведення операцій із диференційованим підходом можна, взявши параметри поля для створення карт під час ґрунтообробітку.

Про це розповів менеджер із продукції Great Plains Ukraine Віталій Хіврич, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Компанія Great Plains Ukraine пропонує аграріям систему TrueView, що призначена для зондування ґрунту й створення карт диференційованого висіву, внесення добрив, поливу.

«Параметри поля для створення цих карт ми знімаємо на глибині висіву під час передпосівного обробітку ґрунту, а не під час сівби. Це потрібно для більшої точності карт. Звісно, ми отримуємо первинну карту з основними, яскраво вираженими п’ятьма-шістьма зонами, з яких потім можна відібрати пробу для аналізу ґрунту. Щодо точності карт, то вона в нас досить висока, адже система виконує 1000–1200 «проколювань» на гектар. До того ж в аналізі ґрунту обов’язково мають бути такі показники, як вміст гумусу, електропровідність (а отже, й наявність органіки), температура, вологість тощо», – зазначає фахівець.

За його словами, систему TrueView інтегрували в машину для поверхневого вертикального обробітку ґрунту Turbo-Max. Усі налаштування тут виконують із кабіни трактора, на моніторі з екраном Touch Screen. А в перспективі буде закладена опція, щоб машина в режимі реального часу змінювала свої налаштування залежно від властивостей ґрунту на полі або завантаженої карти, що називається диференційованим обробітком.

Нагадаємо, диференційований висів є ефективним лише за ретельного дослідження поля.