Агрономія

У господарстві на Київщині глибокорозпушувачі Terraland витіснили традиційну оранку

Після здійснення на окремих ділянках поля основного обробітку ґрунту глибокорозпушувачами Terraland TN3000M7R компанії BEDNAR у ТОВ «Агро-Дібрівка» (Київська обл.) майже відмовилися від традиційної оранки.

Про це AgroTimes розповів агроном підприємства Володимир Лаштаба.

«Спочатку глибокорозпушувачами ми пробували проводити основний обробіток ґрунту лише на окремих ділянках, а на більшості площ переважала традиційна оранка. Та згодом агрегати Terraland майже витіснили плуги – оремо нині лише після кукурудзи», – зазначив аграрій.

За його словами, глибокорозпушувачі Terraland фактично підштовхнули фахівців господарства до зміни технології обробітку ґрунту, адже звичайна оранка виявилася менш якісною, тоді як після розпушувача ґрунт рівний, а стійка добре заглиблюється на глибину до 55 см. Крім того, агрегат підходить і для руйнування плужної підошви. 

У господарстві також використовують компактори Swifter SO 8000 F, що ідеально виконують підготовку ґрунту до сівби цукрових буряків.

«Вони якісно виконують свою основну функцію за один прохід. Натомість попередні наші агрегати робили цю роботу за 2-3 проходи. Тож ми, крім більш якісної роботи компактора, отримали ще й можливість заощаджувати на пальному», – зауважив Володимир Лаштаба.

Нагадаємо, розпушувачі BEDNAR Terraland забезпечують якісне рихлення навіть на «складних» ґрунтах.