Техніка

Як налаштувати обприскувач для якісної обробки високорослих культур

обприскування

Через такі хвороби кукурудзи як гельмінтоспоріоз (бура плямистість) та іржа зменшується листкова асиміляційна поверхня, знижується ефективність фотосинтезу, унаслідок чого виникають прямі втрати майбутнього врожаю. Контролювати ситуацію можна, застосовуючи фунгіциди.

Про це повідомляє прес-служба BERTHOUD Ukraine на своїй Фейсбук-сторінці.

Експерти дали рекомендації щодо умов застосування фунгіцидів:

  • За інтенсивної технології вирощування (навіть якщо немає явно виражених симптомів хвороби) за посушливих погодних умов – у фазі 10-12 листків (V8 – V10) або у фазу викидання волоті – цвітіння (VT – R1) – для підсилення фізіологічних процесів у рослин та опірності стресам.
  • У випадку появи іржі та гельмінтоспорозів – у фазі 8-10 листків (V8 – V10) або у фазу викидання волоті – цвітіння (VT – R1) за температури повітря <25⁰С.

Контроль хвороб кукурудзи, починаючи з фази 10 листків, забезпечує збереження асиміляційної поверхні рослин, максимальну реалізацію генетичного потенціалу гібридів та отримання високих урожаїв.

Для забезпечення якісної обробки високорослих культур, обприскувач повинен працювати, дотримуючись певних вимог:

  • Високий кліренс – не менше, ніж 1,8 м. З меншим кліренсом провести обприскування неможливо без значного пошкодження культури та можливого виходу з ладу машини.
  • Повністю закрите днище обприскувача для зменшення механічного пошкодження рослин. Вузькі колеса та стійки коліс.
  • Діапазон висоти підйому штанги достатній для обприскування високорослих культур.

Раніше експерти дали рекомендації щодо захисту соняшнику від хвороб.