Техніка

Як найкраще розпланувати агротехнічні операції за технології strip-till

Для ефективного впровадження технології strip-till необхідно знати про найбільш оптимальні строки для виконання обробітку ґрунту, сівби та внесення добрив.

Про це AgroTimes розповів керівник відділу збуту ТОВ «УАПК» – офіційного дилера компанії Kuhn в Україні Дмитро Сакунов.

На відміну від класичної технології, коли добриво вносять суцільним способом (підживлюючи й бур’яни), за технології strip-till добрива розміщують локально під кореневою системою рослини. Окрім того, можна давати живлення рослині дробно.

«Під час сівби стартові добрива сівалка розміщує на відстані 5 см убік від насінин і на 5 см нижче від насінини, – розповідає Дмитро Сакунов. – Під кукурудзу деякі американці невелику частку азоту вносять восени, щоб він до весни перейшов у доступну форму, потім дробно дають під час сівби, далі – у фазу V6 і востаннє – перед викиданням волоті. Вітчизняні аграрії схильні також до дробного внесення залежно від стану ґрунту. За технології strip-till починати сівбу треба на тиждень пізніше проти «класики»».

За словами фахівця, смуги оновлювати не потрібно, втім, по ґрунтах, схильних до запливання, можна пройтися ротаційною бороною.

Також він зауважує, що для роботи з кукурудзою на сівалці бажано мати розгортач ряду, адже сильні зимові вітри можуть рознести по полю масивні пожнивні рештки, а також встановити пальчикове притискне колесо.

Нагадаємо, названо головні складові якісного переходу на strip-till.