Техніка
Головне:
Техніка

Власники сільгосптехніки повинні декларувати доходи

Громадяни, які мають у власному користуванні техніку та надають послуги у вигляді обробітку землі іншим особам, та не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу.

Про це повідомляє Головне управління ДПС в Івано-Франківській області.

Зазначають, що доходи від обробітку землі оподатковуються ПДФО за ставкою 18% та військовим збором – 1,5%.

Граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи – 30 квітня 2021 року.

Податкову декларація про майновий стан і доходи потрібно подати за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 № 859, за місцем податкової адреси платника в один із таких способів:

  • особисто або уповноваженою на це особою;
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

«У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк», – зауважують у відомстві.

Нагадаємо, програма компенсації вартості сільгосптехніки і надалі триває. Раніше повідомлялося, Уряд затвердив критерії оцінки сільгосптехніки під час перевірок.