Українських виробників закликають створювати дрони та машини для розмінування
Актуальні дані реалізації Плану заходів із розмінування земель сільськогосподарського призначення було проаналізовано під час засідання Міжвідомчої робочої групи з питань гуманітарного розмінування. Зокрема, мова йшла про необхідність залучення спеціальної техніки.
Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики України.
«Йдеться про землі, розташовані на підконтрольних територіях. У регіонах, де тривають бойові дії в перелік земель пріоритетного розмінування увійшли землі, розташовані не ближче 20 км від лінії активних бойових дій та які не піддаються постійним обстрілам», − пояснив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку Денис Башлик.
Він додав, що попри непогані результати, які є наразі, попереду ще немало роботи. І на цьому етапі важливо розрізняти землі заміновані та ті, які потребують обстеження. Саме якісне обстеження з використанням сучасних технологій, зокрема, дронів дає можливість чітко визначити стан земель, виявляти вибухонебезпечні предмети, зрештою зменшити витрати на розмінування та пришвидшити процес.
«Нам потрібна техніка, в першу чергу машини для розмінування. ДСНС в співпраці з МЗС доручено в стислий термін налагодити контакти з іноземними виробниками на предмет закупівлі чи замовлення таких машин. Окрім того, ми шукаємо техніку в країнах, де така техніка використовувалась раніше та є в наявності. Нарешті, активізуємо роботу з українськими виробниками, готовими працювати за цим напрямом», − резюмувала перша віцепрем’єр-міністр України Юлія Свириденко.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна потребує 1,5 млрд доларів для пріоритетного розмінування сільгоспземель.