Українсько-німецький виробник пропонує вже три модифікації аплікаторів
Ґрунтове внесення рідких добрив у міжряддя дає змогу раціонально використати кожен грам діючої речовини. Попри те, що мінеральні добрива сьогодні коштують вкрай дорого, вітчизняні аграрії, однак, їх змушені застосовувати.
Про це йдеться у матеріалі журналу The Ukrainian Farmer.
Відповідно, бажано мати технічну можливість, щоб вносити діючу речовину у міжряддя посівів, та ще й у максимально доступній формі. Очевидним способом є застосування спеціального аплікатора, що виконує ґрунтове внесення рідких добрив.
«Чому саме рідких добрив? Річ у тім, що саме у їх складі одиниця діючої речовини є найдешевшою у використанні, як порівняти з гранулами. І до того ж її засвоюваність є істотно вищою, бо рідина — це рідина. Також фермер може замовити чи навіть самостійно виготовити справжній «коктейль» під кожну конкретну культуру, вносячи як підживлення не лише азот чи азот разом із фосфором, а й критично важливі мезота мікроелементи», – пише джерело.
В Україні вже не перший і не другий рік застосовують спеціальні аплікатори для ґрунтового внесення рідких добрив. На нашому ринку представлено кілька виробників таких агрегатів, і кожен із них пропонує власну, доволі ефективну концепцію підживлення. Головними критеріями вибору підхожої моделі має бути не лише продуктивність роботи й точність унесення, а й створення умов для найповнішого засвоєння діючої речовини та мінімізації її втрат. Адже переважно — це азот, що може випаруватися крізь щілини в ґрунті.
Тому варто звернути увагу на так звані ін’єкційні рішення для внесення рідких добрив, що здійснюються за допомогою голчастих робочих органів. Як приклад можна розглянути лінійку моделей аплікаторів Dragon, створених українсько-німецькою компанією «Ропа Україна». На сьогодні розробники цієї цікавої машини пропонують вже три різних за розмірами, типом агрегатування й продуктивністю модифікації аплікаторів, щоб задовольнити потреби господарств, що обробляють більші чи менші масиви угідь.
Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що азотне живлення ефективніше виконувати роздільно за допомогою аплікатора.