Овочі-Ягоди-Сад

У Канаді розробляють робота для збирання огірків

У Канаді розробляють робота для збирання огірків

За допомогою фінансування Департамену сільського господарства та продовольства Канади, команда науково-дослідного центру Vineland працює над розробкою автономного робота, здатного збирати огірки в парникових умовах. Передбачається, що автоматизоване збирання огірків зекономить за рік $1 млн. на 40 га теплиць.

Про це повідомляє HortiDaily.

Канада є четвертим за величиною експортером огірків у світі, виручка становила $326 млн у 2014 році. Розвиток галузі стримує висока ціна ручної праці, яка складає 30% виробничих витрат.

Завдання полягає в розробці робота, який зможе збирати огірки, не гірше, якщо не краще, ніж людина — 1 огірок за 1 сек.

«Справа не лише в тому, щоб відібрати окремий огірок — робот повинен це робити швидко по цілому ряду. Він має дістатися крізь ліани, щоб схопити огірок, відірвати його від стебла і витягнути назад (і не більше нічого), що складно для робота», — пояснив провідний дослідник проекту Vineland Брайан Лінч.

Читайте також: Ферма майбутнього буде автономною

Команда почала розробляти комп’ютерні моделі високих огірків, включаючи інформацію про те, де найвірогідніше знайти огірки, їх розмір та стиглість.

Команда Лінча досягла найбільших успіхів у системі комп’ютерного зору. Окрім комплектації нею робота-збирача огірків, систему можна легко використовувати на збиранні та моніторингу врожаю будь-якого фрукта чи овоча.

Робочий прототип обіцяють представити до весни 2020 року.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!